Strona główna > Wybór blendera - poradnik > Jak wybrać idealny blender kielichowy?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w kuchni urządzeń jest blender kielichowy. Warto zwrócić na niego uwagę, okazuje się bowiem niezawodny nie tylko wówczas, gdy marzy się nam zupa zmiksowana na gładki krem, ale i wtedy, gdy chcemy przygotować smoothie i koktajle.

Wiele osób przyzwyczaiło się do niego zresztą do tego stopnia, że nie wyobraża już sobie gotowania, gdy nie ma blendera pod ręką. Jeśli zatem przymierzamy się do jego zakupu, warto, aby był on przemyślny. Rozdrabniacz kielichowy często jest też określany mianem miksera, choć nie brakuje również sklepów, w których jest on sprzedawany jako blender stojący. W jego skład wchodzi przede wszystkim stabilna podstawa oraz pojemny kielich, ten ostatni zaś wyposażony jest zarówno w uchwyt i pokrywę, jak i w nożyk umieszczony na jego dnie. Jeśli mamy do czynienia z egzemplarzem wykonanym solidnie, możemy mieć pewność, że będzie on nie tylko stabilny, ale również maksymalnie bezpieczny w użytkowaniu.

Wybór dobrego rozwiązania nie należy do zadań prostych, możemy jednak wskazać na parametry, którym należy poświęcić szczególnie wiele uwagi. Tu na pierwszy plan wysuwa się pojemność kielicha, im bowiem jest większa, tym większe porcje możemy przygotować za jednym razem. Czynnik ten ma znaczenie zwłaszcza, jeśli w domu mieszka wiele osób, a tym samym przygotowanie potraw w dużych ilościach staje się koniecznością. Innym czynnikiem, którego nie powinniśmy lekceważyć jest jakość wykonania urządzenia tego typu. Dobrze, jeśli jest nienaganna, a poszczególne elementy są nie tylko szczelne, ale i dobrze dopasowane. Szczególnie duże znaczenie powinno mieć dla nas to, w jaki sposób wykonany został dzbanek.

solidny blender kielichowy Może być on produktem nie tylko szklanym, ale również plastikowym lub akrylowym, jeśli jednak stawiamy przede wszystkim na trwałość, to właśnie szkło akrylowe powinno w pierwszej kolejności znaleźć się w centrum naszego zainteresowania. Sama podstawa również musi charakteryzować się stabilnością, dobrym pomysłem jest więc wyposażenie jej w nóżki albo przyssawki. Dzięki temu blender pozostaje w tym miejscu, w którym umieściliśmy go rozpoczynając pracę, a my nie musimy martwić się o to, że będzie się przesuwał po blacie. Kolejnym czynnikiem, którego nie powinno się lekceważyć jest moc, zastosowanie znajduje tu przy tym zasada mówiąca o tym, że im jest ona większa, tym lepiej. Słabsze urządzenia są zwykle tańsze, nie można jednak wykorzystywać ich w każdym celu, a do tego okazują się bardziej awaryjne. Nie mniej istotna jest ilość obrotów, najbardziej nowoczesne rozwiązania umożliwiają przy tym możliwość jej regulowania.