Strona główna > Koktajle > Zalety zielonych koktajli

Jeśli ktoś chce się zdrowo odżywiać to powinien wiedzieć, że masę cennych składników do organizmu wprowadzają tak zwane koktajle zielone, w składzie których znajduje się bardzo licznie chlorofil. Mogą one odpowiadać za oczyszczenie układu pokarmowego oraz wydalniczego.

Dlatego będzie można oczekiwać, że oczyszczona będzie krew, limfa oraz płyny wewnątrzkomórkowe. Ciało, które jest oczyszczone będzie funkcjonować sprawniej i nasze samopoczucie także będzie dużo lepsze. Zielone warzywa są źródłem cennych witamin i minerałów. Kolor zielony to wskaźnik, który świadczy o tym, że w warzywach znajduje się chlorofil, który niekiedy określony jest jako krew roślin. Jeśli będzie się spożywać koktajle, które mają wiele tego barwnika to będziemy dostarczać do organizmu cenne żelazo oraz magnez.

dla czego warto pić zielone koktajle?

Wpływają one naprawdę układu nerwowego i mogą również gwarantować lepszą krwiotwórczość tego właśnie cennego składnika. Z chlorofilu można również wyciągnąć składniki, które usuną z organizmu toksyny i pozwolą walczyć z bakteriami oraz wolnymi rodnikami. Zielone liście będą miały także wiele cennego kwasu foliowego a wiec witaminy B9, która jest niezbędna do dobrego funkcjonowania układu nerwowego, pokarmowego i krwionośnego. Witamina ta będzie bardzo ważna w ciąży, ponieważ wpływa na rozwój cewy nerwowej u dziecka, które rośnie w łonie marki. Panowie również powinni dostarczać witaminę B9 ponieważ odpowiada ona za jakość nasienia.

Kwas foliowy wpływa także na lepszą wchłanialność żelaza. Wypicie dziennie dwóch szklanek zielonego napoju sprawi, że dostarczymy do organizmu właśnie w odpowiedniej ilości te wszystkie cenne składniki, których spożywanie w stanie surowym mogłoby być bardzo trudne. Chlorofil zawarty w zielonych koktajlach: - poprawia naszą krew, - niszczy toksyny - oczyszcza wątrobę - reguluje poziom cukru - poprawia wydzielanie mleka u matki karmiącej - usuwa zapach ciała - leczy żylaki - poprawia drenaż nosa. - łagodzi astmę - zmniejsza ból przy stanach zapalnych - poprawia pracę układu naczyniowego.