Strona główna > Wybór blendera - poradnik > Na co uważać wybierając blender?

Istnieje przynajmniej kilka czynników przesądzających o tym, jaki blender wybrać, a choć argument cenowy nie musi być najważniejszym z nich, nie można nie zgodzić się z tym, że już na wstępie warto określić, jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na tego rodzaju sprzęt.

Nie jest to wcale czynnik mało istotny, w sprzedaży można bowiem kupić urządzenia kosztujące od 25 do nawet 1000 złotych, różnica jest więc znacząca. Kolejne pytanie, którego nie będziemy w stanie uniknąć dotyczy tego, czy lepiej jest zdecydować się na blender kielichowy, czy też na jego ręczny odpowiednik. Blendery kielichowe zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że charakteryzują się większą mocą niż ich ręczne odpowiedniki, a tym samym można liczyć na wsparcie z ich strony nawet wówczas, gdy zależy nam na rozbijaniu twardych produktów.

blender ręczny Blendery ręczne są słabsze, wiele osób skłania się jednak ku nim, są bowiem nie tylko bardziej poręczne, ale również łatwiejsze w przechowywaniu. Innym czynnikiem, który nie powinien być ignorowany jest moc urządzenia. Najczęściej mówi się o tym, że nie powinna być ona niższa niż 500W, blender taki okaże się bowiem rozwiązaniem wyjątkowo niefunkcjonalnym i po jakimś czasie nawet rozbicie mrożonych owoców będzie dla niego wyzwaniem, któremu nie będzie w stanie sprostać.

Oczywiście, część nabywców argumentuje zasadność ograniczenia mocy urządzenia przypominając, że może oznaczać to oszczędność na zużyciu prądu. Okazuje się jednak, że wspomniana oszczędność na prądzie nie jest zbyt duża, a tym samym takie podejście nie znajduje praktycznego uzasadnienia. Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest obudowa urządzenia, mamy bowiem do czynienia z licznymi możliwościami. W sprzedaży dostępne są zarówno blendery z obudową z plastiku, jak i te, w przypadku których została ona wykonana ze stali nierdzewnej. Te ostatnie zwracają na siebie szczególną uwagę ze względu na interesujący wygląd.

odpowiednie mycie blendera Nie można docenić tego, że nie żółkną, choć są również cięższe niż ich plastikowe odpowiedniki. Przed zakupem warto też upewnić się, że blender ma możliwość regulacji szybkości swojej pracy. Ma to spore znaczenie, podczas gdy bowiem niektóre produkty wymagają wolnego mielenia, w przypadku innych tylko szybkie wykonanie tej czynności jest w stanie zagwarantować satysfakcjonujące rezultaty. Najczęściej blendery są wyposażone w trzy lub cztery opcje, choć często pojawiają się również blendery, których szybkość pracy jest uzależniona od mocy, z jaką przyciskamy guziki. Ostatnim czynnikiem jest konserwacja i mycie blendera, im jest bowiem łatwiejsze – tym lepiej.