Strona główna > Wybór blendera - poradnik > Przegląd najważniejszych cech blendera

Blender to urządzenie kuchenne, które nie bez przyczyny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Może ułatwić wykonanie wielu prac, a do tego sprawdza się znakomicie jako prezent zarówno dla kuchennych profesjonalistów, jak i dla osób, które nie przepadają za przebywaniem w kuchni.

Oczywiście, wybierając blender zakładamy, że będzie to rozwiązanie służące nam przez długi czas, a tym samym trudno liczyć, że udany będzie zakup wykonany w pośpiechu. Na co warto zatem położyć szczególny nacisk? Niemal każdy kupujący ma swoja własną odpowiedź na tak postawione pytanie, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że moc silniczka jest tym czynnikiem, do którego przywiązujemy szczególnie dużą wagę. Oczywiście, ocena jej wartości jest w dużej mierze uzależniona od tego, do czego ma nam służyć tego rodzaju urządzenie. Niższej jakości blendery mogą radzić sobie dość dobrze z miksowaniem zup, gotowanych warzyw oraz koktajli, jeśli jednak zdecydujemy się na moc przekraczającą 700W zyskamy urządzenie, które docenimy ze względu na możliwość kruszenia lodu oraz siekania twardych orzechów bez ryzyka uszkodzenia urządzenia.

korzyści wynikające z posiadania blendera Oczywiście, urządzenia o wyższej mocy są automatycznie droższe. Należy też liczyć się z tym, że słabsze blendery są głośniejsze. Podczas wyboru idealnego rozwiązania warto zwrócić uwagę również na stosowane innowacje. Obecnie za taką można uznać między innymi obecność silnika bezszczotkowego. W jego przypadku do zmiany fazy na uzwojeniu prowadzi elektroniczny układ kontroli, co jest sporym urozmaiceniem w odniesieniu do układu komutator/szczotki, z którym mamy do czynienia w klasycznych rozwiązaniach. Elektroniczny układ kontroli gwarantuje nam szereg korzyści, możemy bowiem liczyć, że zasilanie urządzenia będzie regularne i stabilne. Taki silnik sam w sobie ma wiele zalet wśród których wypada wymienić choćby wyższy moment obrotowy, mniejszy hałas podczas pracy, większą wydajność silnika oraz zwiększoną żywotność urządzenia.

Innym argumentem przemawiającym za zakupem konkretnego rozwiązania jest dodatkowe wyposażenie. Zaskoczeniem nie jest już dziś dla nikogo to, że nawet w wersji podstawowej blendera mamy do czynienia z wysokim pojemnikiem niejednokrotnie zabezpieczonym przez pokrywkę. Bywa i tak, że można nabyć blender z pojemnikiem nadającym się do próżniowego przechowywania żywności, co jest szczególnie mile widziane w domu, w którym są małe dzieci. Warto zatem przeanalizować pojemność i wielkość pojemnika oraz jakość jego pokrywki. Nie można też zapominać o tym, że w małej kuchni akcesoria dodatkowe nie są aż tak mile widziane.