Strona główna > Vitamix > Krótko o blenderze Vitamix Pro 500

Vitamix Pro 500 jest zaliczany do profesjonalnych urządzeń kuchennych, które jednak coraz częściej przeznaczone są do użytku w gospodarstwach domowych. Pierwszą rzeczą, która zwykle rzuca się w oczy w przypadku tego urządzenia, jest suchy dzban, czyli dzban do miksowania produktów suchych.

Jego pojemność to 0,9l. W praktyce jednak dużo większe znaczenie mają trzy różne programy, za pomocą których możliwe jest przygotowywanie bardzo różnych produktów po przyciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Chodzi tutaj o smoothie, mrożone desery oraz zupy przecierowe. Trzeba tylko pamiętać, by włożyć do urządzenia odpowiednia tarczę i wszystko zrobi się automatycznie. Nie trzeba jednak całkowicie zdawać się na zaprogramowane opcje. Razem z programami dostępna jest tarcza, na której można ustawić własne parametry urządzenia i uzyskać dokładnie taki efekt, jaki nam będzie odpowiadał.

Ukoronowaniem funkcjonalności blendera Vitamix Pro 500 jest funkcja pulse, która sprawia, że ostrza uruchamiają się po naciśnięciu przycisku i zatrzymują po jego zwolnieniu. W ten sposób uzyskujemy efekt idealnie taki, jak sobie zaplanowaliśmy i możemy to kontrolować na bieżąco. A to wszystko zamknięte jest w stalowej obudowie, która jest łatwa w czyszczeniu, a do tego jest odporna na palcowanie. Warto zwrócić też uwagę na dodatki, jakie otrzymuje się razem z blenderem. Najważniejszy z nich to dwulitrowy dzban wykonany z tri tanu. Jest to specjalna, opatentowana substancja, która nie zawiera żadnych węglowodorów mogących reagować z przygotowanym jedzeniem i uwalniać do niego toksyny.

wygodna obsługa blendera Vitamix Posiada on wygodny uchwyt oraz jest przystosowany do pracy z tamperem, czyli z popychaczem pozwalającym na uzyskiwanie lepszych efektów z twardymi surowcami. Jego wykorzystanie zapobiega także zapowietrzaniu się przygotowywanych potraw. Dzban zamyka się specjalną, szczelną pokrywą. Zapobiega ona przed rozchlapywaniem się składników, a otwór umieszczony w jej centralnej części umożliwia dodawanie produktów w czasie pracy urządzenia. Wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup blendera Vitamix Pro 500, mogą liczyć także na specjalną książkę kucharską „Create”, w której znajduje się ponad 300 różnych przepisów pozwalających na maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie daje blender. Razem z książką jest też płyta DVD prezentująca w wersji filmowej konkretne kroki prowadzące do wykonywania z blenderem konkretnych czynności, czyli przygotowywania produktów, ale też czyszczenia urządzenia w bezpieczny i skuteczny sposób.