Strona główna > Koktajle > Jak zgubić tłuszcz na środku?

Oto moje interwencje dotyczące diety i stylu życia, które pomogą każdemu, kto chce stracić tłuszcz w okolicy środka.

Zrób te 8 rzeczy, aby poprawić swoją sylwetkę, skład ciała i stracić tkankę tłuszczową.

JEDZ: Jedz świeżą, pełnowartościową żywność i unikaj lub ściśle ograniczaj żywność ultraprzetworzoną (ostatni raport wykazał, że 50% żywności kupowanej w Wielkiej Brytanii jest ultraprzetworzona)!

DWA: Upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość białka -minimum 2g białka na kg masy ciała. Spalasz więcej kalorii jedząc białko niż jakikolwiek inny makroskładnik odżywczy, a także pomagasz uzyskać więcej mięśni i przyspieszasz utratę tłuszczu.

POTRZECIE: Ogranicz lub unikaj wszystkich rafinowanych węglowodanów i cukru. Te pokarmy podnoszą poziom insuliny i z czasem zwiększają ryzyko wystąpienia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

CZWARTA: Pozostaw długie przerwy między posiłkami oraz 12-14 godzinną przerwę w nocy. Dodatkowo rozważ przyjęcie zasady 16:8 Intermittent Fasting poprzez wydłużenie postu nocnego o 1 dzień w weekend do 16 godzin. W ostatnich badaniach wykazano, że rzadsze spożywanie posiłków wiąże się z poprawą wrażliwości na insulinę, a także z poprawą składu ciała poprzez utratę tkanki tłuszczowej.

PIĘĆ: Ćwicz regularnie, najlepiej intensywnie, ale każde ćwiczenie, które zwiększa tętno i angażuje aktywność mięśni, w tym joga, pilates, bieganie, ćwiczenia oporowe, podnoszenie ciężarów, cross-fit, przyczyni się do zdrowszego składu ciała. Kluczem jest znalezienie czegoś, co sprawia ci przyjemność i jest dla ciebie dostępne, a także zaplanowanie i zobowiązanie się do tego tak samo, jak do innych wpisów w twoim dzienniku.

SZEŚĆ: Sen ma znaczący wpływ na skład ciała, więc podejmij wszystkie niezbędne kroki, aby promować lepszy sen, w tym unikanie jasnego światła między 22.00 a 4.00 rano, chodzenie spać, kiedy jesteś zmęczony, ale budzenie się mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, wystawianie się na działanie naturalnego światła w ciągu 20-30 minut po przebudzeniu lub kupienie lampki biurkowej Lumie do używania rano.

SEVEN: Stres jest powszechny w naszym współczesnym stylu życia, ale przewlekły, długotrwały stres fizyczny lub psychiczny zaburza homeostazę organizmu, powoduje odkładanie się trzewnej tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji niekorzystne skutki zdrowotne. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, podejmij aktywne kroki, aby zredukować stres, skorzystaj z pomocy, weź udział w programie zarządzania stresem.

Poósme: Współpracuj z lekarzem medycyny funkcjonalnej, który pomoże Ci ocenić Twój stan zdrowia, skład ciała, przeprowadzi badania funkcjonalne w celu ustalenia stanu hormonalnego (zwłaszcza badania hormonów tarczycy) i podejmie kluczowe działania, aby przywrócić Ci homeostazę.

Powodzenia w utracie tłuszczu w okolicy środka!

Zdjęcie autorstwa Jade Destiny na Unsplash