Strona główna > Koktajle > Jak koktajle wpływają na zdrowie i urodę?

Koktajle coraz częściej są postrzegane nie tylko jako zdrowe urozmaicenie stosowanej codziennie diety. Znamy je również z tego, że mają korzystny wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Warto zatem zapoznać się ze stwarzanymi przez nie możliwościami zwłaszcza, że ich samodzielne przygotowanie wcale nie jest zadaniem skomplikowanym.

Przyjmuje się, że każdy z nas powinien spożywać w ciągu dnia aż pięć porcji owoców i warzyw. Urozmaicenie codziennej diety jest mile widziane zwłaszcza, jeśli pociąga za sobą możliwość dostarczenia organizmowi nie tylko witamin, minerałów i błonnika, ale i energii, której brakuje nam dość często. Same koktajle mogą składać się nie tylko z owoców, ale również z warzyw oraz ziół. Najczęściej miksuje się je z mlekiem oraz z wodą, w zależności od upodobań. Niejednokrotnie wzbogaca się je innymi dodatkami chcąc w ten sposób poprawić nie tylko ich smak, ale również konsystencję.

Gdybyśmy chcieli stworzyć swego rodzaju ranking popularności koktajli, z pewnością musielibyśmy zwrócić uwagę na prym wiedziony przez koktajle mleczne i to zarówno te, które bazują na mleku, jak i na maślance, jogurcie oraz kefirze. Koktajle na bazie wody nie są jednak wcale mniej smaczne i można je przyrządzać mając pewność, że przypadną do gustu odbiorcom. Dobrym pomysłem jest również wzbogacanie ich zarówno przyprawami, jak i ziołami. W ich skład często wchodzą też płatki, otręby zbożowe, a nawet biały ser. Właśnie takie połączenia sprawdzają się znakomicie, gdy chcemy poprawić walory smakowe, nie bez znaczenia jest jednak i to, że tak nietypowa baza sprawia, że koktajle stanowią dla organizmu źródło wyjątkowo cennych substancji. Co ciekawe, koktajle są przysmakami, do których z dużą życzliwością podchodzą również lekarze oraz dietetycy.

koktajle w zdrowej diecie Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które skutecznie uzupełniają niedobór substancji, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To właśnie dlatego o koktajlach coraz częściej mówi się jako o godnej uwagi alternatywie dla suplementów diety, te bowiem najczęściej mają postać tabletek. Koktajle są zatem nie tylko tańsze, ale i lepiej przyswajane przez organizm. Warto po nie sięgać również chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów przy założeniu, że powstrzymamy się od stosowania kilku innych zgubnych składników takich, jak alkohol oraz cukier. Zawsze warto też urozmaicać je o otręby i płatki zbożowe – źródło błonnika.