Strona główna > Foppapedretti - Historia > Od 1946 roku do dziś – wielka historia rozpoczęta zabawką…

Historia firmy

Foppapedretti swój początek bierze jeszcze z czasów wojny, gdy w niewielkiej fabryce kilkuletni chłopiec patrzył na to jak jego wujek wykonuje rączki do parasoli. To pasja tego chłopaka, który chciał zmieniać codzienność sprawiła, że rozwinęła się tak poważna firma. Ezio Foppa Pedreetii miał tylko siedem lat, gdy zajmował się przygotowywaniem z odpadków drewnianych zabawek. Po wojnie okazało się, że ma doskonałą wyobraźnię dzięki której przygotowuje wyjątkowe zabawki, o jakich jego rodzina wcześniej nie mogła nawet marzyć.Rok po wojnie udało mu się kupić fabrykę ze sprzętem umożliwiającym obróbkę drewna.

Dzięki temu właśnie mógł rozpocząć własną produkcję zabawek z drewna i okazało się, że była to rzeczywiście doskonała propozycja, ponieważ firma szybko się rozwinęła i zdobyła sobie zadowalające grono klientów. Z czasem jednak na rynku pojawiły się zabawki z plastiku i dlatego firma Ezio musiała szukać dla siebie nowego polu działania. było to konieczne, ponieważ tylko dzięki zmianie branży firma mogła oczekiwać, że utrzyma się na rynku i dalej będzie miała odpowiedni poziom sprzedaży, który da tej firmie zadowalający zysk i pozwoli utrzymywać się bez problemu na rynku.

Foppapedretti do domu

To właśnie ten nowy pomysł firmy zakładał przygotowanie produktów dla domu, które wykonywane były z dużą dbałością o wygląd i w taki sposób, by życie rodzinne właśnie dzięki temu stawało się łatwiejsze. te produkty nowoczesne stały się wizytówką firmy, która mogła się rozwijać dzięki temu doskonale udało się zbudować silną pozycję firmy, której motto działania się potwierdziło: “Wierzymy w wartości, które pozostają niezmienne. Wierzymy w jakość i siłę idei, które ułatwiają codzienne życie.” Współcześnie trudno nam będzie znaleźć dom, w którym nie będzie produktów tej właśnie marki.

Zabawki dla dzieci

Przygotowywane przez firmę krzesła, stoły, meble dla dzieci, deski do prasowania to produkty wybierane powszechnie i również chętnie jako prezenty na ślub. Tak naprawdę to marka ceniona na rynku ze względu na swoją jakość, funkcjonalność oraz wyjątkowy nowoczesny wygląd. To dla wszystkich klientów będzie bardzo ważne i ma powszechnie duże znaczenie, ponieważ każdy chce mieć do swojej dyspozycji produkt doskonały.